logo

Vinařská oblast Morava

Vinařská podoblast Slovácká

Vinařská obec Hrušky

Vinařství Čapka navazuje na dlouholetou rodinnou tradici vinaření, jejíž počátky sahají až do konce 19. století. Mladý vinař Martin Čapka v posledních letech postupně přebral vinařství po svém otci Karlovi a je tak již pátou vinařskou generací v řadě.

Vinice rodiny Čapkovy se rozkládají na výměře cca 5 ha, a to převážně v obci Josefov, na jedinečné viniční trati Kukvička. V této oblasti se mimo tradičních bílých odrůd dobře daří i odrůdám modrým, což umožňuje vyrábět vysoce kvalitní červená vína.

BÍLÁ VÍNA

SYLVÁNSKÉ ZELENÉ 2018, POZDNÍ SBĚR, SUCHÉ, zbytkový cukr 7,4 g/l, kyseliny 6,9 g/l

Originální a nenapodobitelná vůně této staré odrůdy (u nás už ve 4. generaci vinařů) evokuje čerstvě posečenou louku. Kořenitá chuť s minerálními podtóny je velmi dlouhá a komplexní. Vyniká aroma zralého bílého rybízu a jemné vanilky. Chuť je velmi vyvážená, medově hebká, čistá se svěží kyselinkou a pikantní kořenitou koncovkou.

cena u nás 293 Kč, s sebou 240 Kč


CHARDONNAY 2018, POZDNÍ SBĚR, SUCHÉ zbytkový cukr 6,9 g/l, kyseliny 7,0 g/l

Silná omamná kořeněná vůně s nádechem křísnutí křemene, kouře a bergamotu. Chuť ve vynikající harmonií s vůní je hřejivá, plná, dlouhá a neobyčejně přesvědčivá. Víno je plné, dlouho doznívající, jemně kořenité s banánovo-vanilkovým tónem, s elegantní kyselinkou, minerální až křemenné.

cena u nás 305 Kč, se sebou 250 Kč


AURELIUS 2018, POZDNÍ SBĚR, POLOSUCHÉ, zbytkový cukr 9,8 g/l, kyseliny 6,3 g/l

Barva vína je žluto-zelená se zlatavými odlesky. Při zpracování hroznů byla použita metoda kryomacerace, díky které je víno mohutné, plné a jasně strukturované. Vůni dominují tóny kandovaných meruněk, ananasu a limetkové kúry. Chuť černého bezu se snoubí s vůní a je dotvářená jemnou, pikantní kyselinkou s příjemně kořenitým závěrem.

cena u nás 318 Kč, s sebou 260 Kč


PÁLAVA 2018, VÝBĚR Z HROZNŮ, POLOSLADKÉ, zbytkový cukr 27,8 g/l, kyseliny 6,1 g/l

cena u nás 355 Kč, se sebou 300 Kč


ČERVENÁ VÍNA

 

CUVÉE ICONE 2016, VÝBĚR Z HROZNŮ, SUCHÉ, zbytkový cukr 0,4 g/l, kyseliny 4,8 g/l

Naše vinařství si zakládá na vysoce kvalitních červených vínech a odrazem nejvyšší kvality jsme vyrobili toto cuvée s názvem ICÔNE Jedná se o Cuvée čtyř odrůd St. Laurent, Cabernet Moravia, Zweigeltrebe, Frankovka. Víno bylo macerováno 6 měsíců na slupkách ve vinifikátoru a bylo vylisováno 17. 5. 2017. Poté víno zrálo 12 měsíců ve velkých dubových sudech od Francouzského bednářství Sylvain a menších sudech typu barrique od Francouzského bednářství Nadalie. Víno je temně rudé s inkoustovými odlesky. Vůně intenzivní, čistá s nádechem lesního ovoce, černého rybízu, ostružin, moruše a kávových bobů dodaných kvalitními sudy. Chuť je velmi plná a dlouhá až opulentní. Víno si i přes zrání v sudech zachovalo nádhernou ovocnost po třešních a černém rybízu. Dále ucítíte tanin katechin, který je obsažen v pecičkách bobulí a díky dlouhému zrání na slupkách je velmi intenzivní. Sudy tento tanin nádherně zjemnily a doplnily o podtóny vanilky, kávy a čokolády. Víno je dokonale komplexní a vysoce strukturované. Víno má vynikající potenciál k dlouhému zrání na láhvi.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
Facebook
Instagram