mádl

Vinařská oblast Morava

Vinařská podoblast Velkopavlovická

Vinařská obec Velké Bílovice

  • Rodina Stanislava Mádla se zabývá pěstováním vinné révy již po několik generací. Bohaté zkušenosti se zpracováním hroznů a výrobou vína vedly v roce 1993 k založení vinařské firmy.
  • Rodinné vinařství dnes hospodaří na 25 hektarech vlastních vinic, převážně v katastru obce Velké Bílovice. Největší část produkce tvoří přívlastková vína bílých odrůd (Rulandské šedé, Veltlínské zelené, Tramín červený či Ryzlink rýnský), doplněná o některá vína červená (Cabernet Moravia, André či Frankovka). V neposlední řadě se vinařství pyšní velmi vyhledávaným a oceňovaným rosé. V současnosti přibyla i vína exkluzivní řady, která se vyrábějí pouze z nejlepších hroznů špičkových odrůd.
  • Vinařství je naprosto technologicky soběstačné a k výrobě vína používá nejmodernější techniku a technologie - řízené kvašení apod. Vína zrají v nerezových tancích a pro školení některých odrůd se využívají dřevěné sudy barrique. V poslední době se vinařství přiklání k přírodnějšímu způsobu kvašení vína a minimalizuje se množství použitých ušlechtilých kvasinek. Tím vína zůstávají u odrůdově přirozené vůně a chutě.

SPECIÁLNÍ VÍNA

HIBERNAL 2017, POZDNÍ SBĚR, SUCHÉ

cena u nás 360 Kč, cena s sebou 300 Kč


BÍLÁ VÍNA

MUŠKÁT OTTONEL 2017, POZDNÍ SBĚR, SUCHÉ

cena u nás 267 Kč, s sebou 205 Kč


MÜLLER THURGAU 2017, POZDNÍ SBĚR, SUCHÉ

cena u nás 219 Kč, s sebou 170 Kč


RYZLINK VLAŠSKÝ 2017, POZDNÍ SBĚR, SUCHÉ

cena u nás 244 Kč, s sebou 190 Kč


RULANDSKÉ ŠEDÉ 2017, POZDNÍ SBĚR, SUCHÉ

cena u nás 332 Kč, s sebou 257 Kč


ČERVENÁ VÍNA

ZWEIGELTREBE 2017, POZDNÍ SBĚR, SUCHÉ

cena u nás 332 Kč, s sebou 257 Kč