moravčík

Vinařská oblast Morava

Vinařská podoblast Mikulovská

Vinařská obec Horní Věstonice

 Rodinné vinařství založil Ing. Vladislav Moravčík v r. 1993. V r. 2002 předal otec vinařství synům Vladislavovi a Miroslavovi, kteří mají mezi sebou rozdělen obchod, marketing a starost o vinice, ve sklepě hospodaří společně.

Široký sortiment celkem cca. 25 odrůd je založen na myšlence ukázat milovníkům vína, jak se jednotlivé odrůdy projevují na místním vápencovém podloží. Výroba probíhá šetrným rychlým zpracováním bez naležení, kolem 40 % produkce se připravuje s použitím selektovaných kvasinek, u zbytku určenému k delšímu ležení se využívá přirozených kvasinek. Bílá vína zrají v nerezových tancích, červená rok v klasických dubových sudech. Objem výroby se pohybuje kolem 70 000 lahví, cílová kapacita je připravena na 110 000 lahví. Od vinobraní 2011 je ve vinařství v provozu nová moderní hala.

BÍLÁ VÍNA

TRAMÍN ČERVENÝ 2018, VÝBĚR Z HROZNŮ, SLADKÉ, zbytkový cukr 91 g/l, kyseliny 6,1 g/l

Po přivonění se projeví bohatá vůně bylinkového koření s jemnou rozinkou přecházející do medu. Chuť je kořenitá s ovocnou strukturou a příjemnou dochutí hřebíčku a medu.

cena u nás 315 Kč, s sebou 255 Kč


SPECIÁLNÍ VÍNA

RYZLINK VLAŠSKÝ 2018, VÝBĚR Z BOBULÍ, SLADKÉ, zbytkový cukr 94,1 g/l, kyseliny 6,9g/l

Tento vlašák byl napaden ušlechtilou plísní Botrytis cinerea, která se projevuje ve vůni v rozinkově medovém aroma. V chuti dominuje med s rozinkou s minerální dochutí vápencových vrchů

cena u nás 320 Kč, s sebou 260 Kč


SAUVIGNON 2018, VÝBĚR Z BOBULÍ, SLADKÉ, zbytkový cukr 151 g/l, kyseliny 7,1 g/l

Víno charakterizuje nevtíravá vůně přezrálých broskví. V chuti dominuje broskvový kompot podtržený rozinkovou dochutí zakončené příjemnou kyselinkou, dále je chuť doplněna o medovost, kterou doplnila ušlechtilá plíseň Botrytis cinerea.

cena u nás 355 Kč, s sebou 290 Kč


NEUBURSKÉ 2018, VÝBĚR Z BOBULÍ, SLADKÉ, zbytkový cukr 156,6 g/l, kyseliny 6,4 g/l

Neuburské je mohutné a tělnaté víno s vůní lesní jahody. Vůně jahody se výrazně prolíná do chuti doplněná malinou a zakončené minerálními tóny doplněné zbytkovým cukrem s příjemnou kyselinkou. Na patře je velmi atraktivní, chuť je výrazná a příjemně svěží. Medová dochuť je způsobena ušlechtilou plísní Botrytis cinerea 

cena u nás 330 Kč, s sebou 270 Kč

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
Facebook
Instagram