uherek

Vinařská oblast Morava

Vinařská podoblast Slovácká

Vinařská obec Dolní Bojanovice

Vinařství je situováno v srdci slováckého Podluží – Dolních Bojanovicích. Vína vznikají pod rukami sklepmistra Jiřího Uherka, který absolvoval na Mendelově univerzitě obor Vinohradnictví a vinařství. Kombinací tradičních postupů výroby s moderními technologiemi přenášíme charakter vinice, ročníku a odrůdy do vína. Tvoříme vína odrůdová a cuvée 4+1 Element.
Cílem je maximalizovat potenciál z vinice a tvořit vína s výrazným odrůdovým charakterem často určených k dlouhodobé archivaci.

Víno mě fascinovalo již od dětství.

Po zakončení střední školy tak pro mě bylo jasnou volbou studium Vinohradnictví a Vinařství na Mendelově univerzitě v Brně. Nyní vyrábím vína, kterým věřím a baví mě.

Svět vína je celoživotním poznáním, a tak jsem zvědavý a těším se co nás ještě v budoucnu čeká.

SEKT

5. ELEMENT 2018, JAKOSTNÍ ŠUMIVÉ VÍNO, extra dry, zbytkový cukr 17,0 g/l, kyseliny 6,7 g/l

Sekt 5. Element je navržen z odrůd Muškát moravský, Müller Thurgau a Muškát žlutý. Je stvořen jako lehký šťavnatý sekt s nevtíravým muškátovým aroma a citrusovými tony. Pikantní kyselinka je osvěžena nižším zbytkovým cukrem, který jen podporuje hravost kupáže a v chuti nic nezastírá. Je skvělý pro letní osvěžení a výborně doplňuje lehké dezerty a paštiky

cena u nás 460 Kč, s sebou 390 Kč


 

BÍLÁ VÍNA

CUVÉE ELEMENT AUQA 2018, VÍNO ZNÁMKOVÉ S PŘÍVLASTKEM KABINETNÍ VÍNO, zbytkový cukr 12,1 g/l, kyseliny 7 g/l

Původ kupáže je v odrůdách Muškát moravský a Müller Thurgau. AQUA má být lehké a svěží víno s atraktivním aroma citrusových plodů a žlutých broskví. V polosuché variantě je příjemně šťavnatá. Tento element je stvořen jako lehké víno pro každodenní osvěžení nejen v letních dnech.

cena u nás 350 Kč, s sebou 290 Kč


RŮŽOVÁ VÍNA

CUVÉE ELEMENT VENTUS 2018, VÍNO ZNÁMKOVÉ, POZDNÍ SBĚR, POLOSUCHÉ, zbytkový cukr 11,8 g/l, kyseliny 8 g/l

Rosé VENTUS je tvořeno odrůdami Zweigeltrebe a Frankovka. Díky nim je vůně krásně ovocná s tóny jahod a zralých malin. Chuť odpovídá přesně mým představám o rosé - je šťavnatá a s pikantní kyselinkou. Skvěleosvěžuje horké letní dny a příjemně se páruje s paštikami či ovocnými dezerty. Doporučuji podávat o teplotě 8-10°C

cena u nás 355 Kč, s sebou 300 Kč


 

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
Facebook
Instagram