Vinum Moravicum Bzenec

Vinařská oblast Morava

Vinařská podoblast Slovácká

Vinařská obec Bzenec

Vinařství Vinum Moravicum a.s. je vinařská společnost založená v roce 2005 v Bzenci. Toto malebné jihomoravské městečko a jeho okolí je známo svou bohatou vinařskou tradicí. Geologické poměry, místní mikroklima a prvotřídní půdní bonita vytvářejí podmínky pro pěstování špičkových kultivarů vinné révy, která se při svém zpracování mění v kvalitní odrůdová vína s nezaměnitelným charakterem.

BÍLÁ VÍNA

BZENECKÝ PATRIOT 2017, POZDNÍ SBĚR, SUCHÉ, zbytkový cukr 5,3 g/l, kyseliny 5,7 g/l

Asambláží tří francouzkých odrůd – Rulandské bílé, Rulandské šedé a Rulandské modré vzniklo víno světlé barvy s jemně bronzovým nádechem. V buketu vína se objevuje vanilka, karamel i nasládlé tóny pečeného ovoce. Chuť je překvapivě plná, krémová s příjemně svěží kyselinkou. Dochuť pečeného toustu a máslovou biskvitovost víno získalo zráním na jemných kalech. Servírujte k zelenému chřestu se sýrovou omáčkou, ke grilovaným žampionům. Ideální teplota pro podávání je 11 - 12 °C.

cena u nás 345 Kč, cena s sebou 275 Kč


RYZLINK RÝNSKÝ 2016, POZDNÍ SBĚR, SUCHÉ, zbytkový cukr 5,7 g/l, kyseliny 5,8 g/l

Hrozny na výrobu tohoto vína byly sklízeny 5.10.2016. Bobule hroznu byly napadeny ušlechtilou plísní Bortytis cinerea Person. Jiskrná barva vína s citronově žlutým nádechem je intenzivní. Příjemná kořenitost, sušené meruňky i akátový med jsou tóny, které dominují v harmonické vůni. Chuť vína je mnohovrstevná, plná s kořenitou dochutí. Víno je díky vysokému extraktu vhodné k archivaci. Hodí se k tvrdým sýrům holandského typu nebo jej vychutnejte s grilovaným candátem s plátkem citronu a ledovým salátem. Ideální teplota pro podávání je 11–13 °C.

cena u nás 355 Kč, s sebou 295 Kč


CUVÉE ELEGANCE 2015, POZDNÍ SBĚR, POLOSUCHÉ, zbytkový cukr 11,8 g/l, kyseliny 7,0 g/l

Víno je zlatavé barvy s olivově zeleným odleskem. Příjemná, hravá vůně nabídne jemně citrusové tóny, které přechází do hruškového kompotu a sušených rozinek. V chuti je víno vzletné, nekomplikované. Prvotní šťavnatost Ryzlinku rýnského postupuje do zaoblené dochuti Rulandského šedého. Víno se nádherně snoubí s různými pokrmy. Podávejte třeba s pečeným králíkem, zelím a špekovými knedlíky, či zakousněte polotvrdý sýr ozdobený čerstvou bazalkou. Ideální teplota pro podávání je 10 - 11 °C.

cena u nás 355 Kč, s sebou 295 Kč


ČERVENÁ VÍNA

RULANDSKÉ MODRÉ 2016, VÝBĚR Z HROZNŮ, SUCHÉ, zbytkový cukr 0,37 g/l, kyseliny 5,1 g/l

Barva vína je rubínová s pomerančovým odleskem v menisku. Elegantní vůně je plná nasládlých tónů vařeného jahodového džemu a planých trnek. Chuť je široká, měkká, dokonale harmonická, doplněná zralým tříslem a úžasně podpořená vyzráním v kvalitním dřevěném sudu. Podávejte k lehčím úpravám zvěřiny a měkkým sýrům s bílou plísní. Ideální teplota pro podávání je 16 – 17 °C.

cena u nás 555 Kč, s sebou 475 Kč


CABERNET MORAVIA 2015, POZDNÍ SBĚR, SUCHÉ, zbytkový cukr 1,8 g/l, kyseliny 5,3 g/l

Intenzivní, temná barva je tmavě granátová. Ve vůni vystupují kouřové tóny páleného dřeva a borůvkové marmelády. Plná, bohatá chuť se vyznačuje robustním tříslem, které víno předurčuje k dlouhému ležení a zrání na láhvi. V dochuti nádherně vystupuje vjem černých jeřabin a kvalitní tanin. K vínu se hodí tmavá masa s výraznou úpravou. Třeba kančí kýta se šípkovou omáčkou. Ideální teplota pro podávání je 16 - 17 °C.

cena u nás 375 Kč, s sebou 300 Kč


DORNFELDER 2016,POZDNÍ SBĚR, SUCHÉ, zbytkový cukr 3,5 g/l, kyseliny 5,0 g/l

Barva vína je temná, inkoustová s temnými fialkovými okraji. Vůně je intenzivní, ovocná, protkaná tóny drobného černého lesního ovoce jako ostružiny a borůvky, v závěru se prosazují zralé višně. Chuť je plná, bohatě ovocná s krásnou ostružinou a černou jeřabinou s dlouhou dochutí hořké čokolády a nakládaných višní. Víno se ideálně hodí k hovězímu masu připravovaným na grilu, podávat můžete i jen tvrdý sýr Comté. Ideální teplota pro podávání je 14 - 15 °C.

cena u nás 375 Kč, s sebou 300 Kč


NERONET/DORNFELDER 2017, POZDNÍ SBĚR, POLOSUCHÉ, zbytkový cukr 12,0 g/l, kyseliny 4,4 g/l

Jasná, jiskrná barva je rubínová s malinovým odstínem. Svěží vůně kombinuje ovocité tóny třešní a višní se sladkou vůní nugátu a čerstvé smetany. Chuť vína je vzletná, nekomplikovaná s ovocnou třešňovou dochutí, lehce nasládlá. Víno je přímo určeno k ovocným salátům či k lehké snídani k malinovo-smetanovému jogurtu s čokoládovým müsli. Ideální teplota pro podávání je 12 - 13 °C.
cena u nás 345 Kč, s sebou 275 Kč