zapletal

Vinařská oblast Morava

Vinařská podoblast Velkopavlovická

Vinařská obec Velké Bílovice

Rodinná firma Vinařství Zapletal vznikla v roce 1994, ale její činnost navazuje na rodinnou tradici a datuje se až k počátkům 19. století. Důkazem tohoto je historický lis na hrozny z roku 1818, který je stále majetkem rodiny a je dominantou vinného sklepa.
Vinařství založil a vede Václav Zapletal, který navázal na zkušenost rodinných předků s výrobou vína, a poctivou a tvrdou prací vybudoval moderní vinařství. Po jeho bok se v roce 2005 po studiu na Střední vinařské škole ve Valticích a na MZLU v Brně postavil syn Jan. Vína z našeho vinařství jsou vyráběna z vlastní produkce hroznů moderními výrobními postupy s ohledem na tradiční výrobní postupy vína (např. kvašení rmutu v kádích, ležením vína v dřevěných sudech). Vinařství podporuje ekologii, a je zařazeno v systému Integrované produkce, které omezuje používání chemických látek při pěstování révy vinné. Víno je nápojem, ve kterém se setkávají přírodní podmínky, práce a osobnost vinaře, které dávají vínu jedinečný charakter.

Pro naše vinařství a naši práci je závazkem spokojenost zákazníků s našimi víny.

V současnosti obhospodařujeme 16 hektarů plodných vinic, z této rozlohy je asi 50% nově vysazováno od roku 2003.
Všechny vinice leží v katastru města Velké Bílovice, spadajícího do Velkopavlovické podoblasti. Tato oblast je klimaticky nejteplejší částí České republiky, a její podloží, které se skládá z černozemi, spraší, vápenitých jílů, pískovců a slepenců je velmi vhodná pro pěstování těch nejkvalitnějších hroznů, zvláště pak modrých odrůd révy vinné.

BÍLÁ VÍNA

HIBERNAL 2018, POZDNÍ SBĚR, POLOSUCHÉ, zbytkový cukr 11,8 g/l, kyseliny 5,3 g/l

Víno je extraktivní, s jemnou vůní, vysoce kvalitní, s kyselinou typu Ryzlinku rýnského. Podávejte k drůběži, rybám nebo mořským plodům.

cena u nás 305 Kč, s sebou 250 Kč


IRSAI OLIVER 2018, JAKOSTNÍ, POLOSLADKÉ, zbytkový cukr 16,4 g/l, kyseliny 6,2 g/l

Lahodné víno světle žluté barvy, muškátové vůně s jemnou kořenitostí v chuti.Podávejte k paštikám, plodům moře a neutrálním jídlům.

cena u nás 305 Kč, s sebou 250 Kč


TRAMÍN ČERVENÝ 2018, POZDNÍ SBĚR, POLOSLADKÉ, zbytkový cukr 15,8 g/l, kyseliny 4,7 g/l

Zlatožlutá barva, výrazná medově hrozinková vůně se závany aromatických látek čajové růže a při láhvové zralosti i skořice a pomeranče. Podávejte k drůběži nebo rybám.

cena u nás 325 Kč, s sebou 265 Kč

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
Facebook
Instagram