Spoustu z Vás napadne, proč zrovna otevřít vinný bar na západě Čech, kde víno stále nemá takový obdiv práce, která za tím vším stojí a kde kvalita jihomoravských produktů dělaných opravdu od srdce, s láskou a nasazením není stále dostatečně oceněna. My k tomu vlastně chceme říct jedno

Nechceme nikoho poučovat ani kázat 

Vlastně ta veškerá myšlenka začala jednoho dne, kdy jsme objevili krásu jižní Moravy, tamních lidí, a na vlastní oči viděli, jak jsou vinohrady po neskutečně teplých dnech a zároveň propršených nocích plné všech, kteří pečují o to, abychom si mohli tato víno vychutnat v té nejvyšší kvalitě, a aby např. plíseň nebyla nepřítelem toho, že odrůda se nedočká vinobraní a nezplodí hrozny, díky kterým máme možnost právě toto vše ocenit.

Dlouho jsme hledali místo, kam si zajít na skutečně dobré víno z našich tuzemských vinic, než jsme zjistili, že vlastně tuto možnost tady poblíž nikde nemáme. V našem kraji bohužel podle nás, ačkoliv to může být subjektivní pocit, není přistupováno k vínu jako k nápoji, který by měl vytvořit gastronomický zážitek a pro který je potřeba obětovat úsilí správného skladování a podávání. Víno je živé a jak-mile ho vylekáme, to nejlepší z něj uteče.  Víno je něžné jako žena, a tak bychom se k němu měli chovat.

Rádi bychom Vám nabídli to nejkvalitnější, co jsme osobně mohli na jižní Moravě ochutnat, ať už se jedná o pochutiny, víno, likéry, apod. Nechceme Vám prezentovat vína z vinařství, o kterých nic nevíme a sdělovat informace o vinařích, se kterými jsme se osobně nesetkali. Každý z nich má to své NEJ… a rádi zároveň doporučíme typ na víkend či prázdninový pobyt. Každý z těch, které jsme měli možnost navštívit udělal dojem něčím jiným a v tom je to kouzlo, že lze vždy poznat ve všech těchto produktech podpis toho, kdo za tím vším stojí.

Pokud jste si přečetli toto všechno až dokonce, určitě chápete smysl otevření našeho vinného baru. Rádi bychom přivedli i k nám kvalitu, kterou stojí za to ochutnat. Přáli bychom si, aby filozofie a alchymie lidí, kteří tomuto produktu věnuji skutečně každý den byla poznána i u nás.

 

Vinohrad je otcem, réva matkou a ročník je jeho osudem. 

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
Facebook
Instagram