Plaček

Vinařská oblast Morava

Vinařská podoblast Znojemská

Vinařská obec Moravské Bránice

Rodinné vinařství Jan Plaček bylo založeno v roce 2001, i když první vinohradnické krůčky sahají do 80. let minulého století. Od prvních soudků s víny pro rodinu a přátele došlo po absolutoriu Jana Plačka na MZLU k významnému posunu při zpracování vinné révy, což nakonec přirozeně vyústilo ve vznik moderního rodinného vinařství Jan Plaček. Naše vinařství je založeno na znalostech a zkušenostech pana Jana Plačka, který prosazuje jednoduchý přístup k vinařství a vnímá, že splňovat a překračovat očekávání našich zákazníků ve všem,co děláme, je nezbytné.

BÍLÁ VÍNA

SAVILON 2018, POZDNÍ SBĚR, zbytkový cukr 3,5 g/l, kyseliny 5,2g/l

Savilon je nová interspecifická = PiWi odrůda, vznikla křížením odrůd Villard blanc, Veltlínské červené rané, Merlot a Seibel. Zastoupení tohoto novokřížence v českých vinicích je zatím minimální. Barva vína je svěží, jiskrná, se zelenými reflexy. Vůně extraktivní a široká. Při nadechnutí vás zaujme květinová vůně, postupně přechází do ovocných tónů, zralé ringle, broskve, peckovitého ovoce. Chuť je dlouhá s jemnou nevtíravou kyselinkou. Podávejte především jako aperitiv k slavnostním příležitostem, dobře se hodí k rybám, těstovinám nebo chřestovým specialitám.

cena u nás 275 Kč, s sebou 225 Kč


HIBERNAL 2018, KABINETNÍ, SUCHÉ, zbytkový cukr 6,1 g/l, kyseliny 5,3 g/l

Hibernal je nová interspecifická=PiWi odrůda, kříženec odrůd Seibel a Ryzlink rýnský. Název pochází z latiny hibernace = přezimovat. Víno s jásavou žluto zelenkavou barvou. Osloví Vás svou výraznou intenzivní vůní citrusů, angreštu, černého rybízu, bylin a to výrazný projev jarní kopřivy nebo lipového květu. Chuť vína je lehká, šťavnatá, svěží, s jemnou kyslinkou a nepatrným zbytkovým cukrem. Hibernal můžeme podávat k předkrmům, rybám, k mořským plodům nebo k salátům.

cena u nás 230 Kč, s sebou 180 Kč


MÜLLER THURGAU 2018, KABINETNÍ, POLOSUCHÉ, zbytkový cukr 10,5 g/l, kyseliny 5,4 g/l

Víno s barvou lipového květu Vás osloví svou lehkou, květinovou vůní se stopami čajové růže s jemným nádechem Muškátu moravského. Chuť vína je svěží, lehká s příjemnou kyselinkou a sladkou dochutí. Jedná se o lehce pitelné víno vhodné ke každodennímu pití, i při společenské zábavě. Hodí se k předkrmům, zeleninovým polévkám, k rybě nebo k bílým měkkým sýrům.

cena u nás 240 Kč, s sebou 190 Kč


PÁLAVA 2018, POZDNÍ SBĚR, POLOSUCHÉ, zbytkový cukr 13,1 g/l, kyseliny 6,3 g/l

Žlutozelenkavá barva vína s jiskrným odleskem. Ve vůni najdeme aroma lučních květů, rozkvetlé letní zahrady po dešti, vůni růží. Chuť kopíruje aroma vína, je svěží, dynamická, s pikantní kyselinkou. Tato polosuchá Pálava potěší milovníky spíše sušších aromatických vín. Doporučujeme podávat řádně vychlazené s lehkými letními deserty s ovocem, k paštikám, kořenitým masům, k jemným ovčím sýrům, olivám.

cena u nás 295 Kč, s sebou 240 Kč


CHARDONNAY 2018, POZDNÍ SBĚR, POLOSUCHÉ, zbytkový cukr 15,7 g/l, kyseliny 6,4 g/l

Krásná barva lipového květu. V elegantní, čisté vůni Vás osloví aroma rozkvetlé lípy, zralé hrušky až po medové tóny. Chuť vína je plná, zralá, nasládlá, s příjemnou kyselinkou. Doporučujeme podávat ke krůtim či králičímu masu doplněné o grilovanou zeleninu. Zajímavé spojení naleznete s grilovanými krevetami

cena u nás 240 Kč, s sebou 195 Kč


PÁLAVA 2018, POZDNÍ SBĚR, POLOSLADKÉ, zbytkový cukr 28,9 g/l, kyseliny 5,9 g/l

Víno se zelenkavou barvou se zlatou jiskrou. Ve skvostné výrazné vůni najdeme stopy růží, doplněné o vanilku až po svěžest exotického ovoce, zvláště pak aroma svěží mandarinky. Chuť tohoto excelentního vína je výrazná, plná, dlouhotrvající, příjemná, s vyšším zbytkovým cukrem a jemnou kyselinkou. Doporučujeme podávat řádně vychlazené s lehkými letními dezerty, s ovocem, k paštikám, kořenitým masům, k jemným ovčím sýrům, olivám. 

cena u nás 295 Kč, s sebou 240 Kč


 

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
Facebook
Instagram