Plaček

Vinařská oblast Morava

Vinařská podoblast Znojemská

Vinařská obec Moravské Bránice

Rodinné vinařství Jan Plaček bylo založeno v roce 2001, i když první vinohradnické krůčky sahají do 80. let minulého století. Od prvních soudků s víny pro rodinu a přátele došlo po absolutoriu Jana Plačka na MZLU k významnému posunu při zpracování vinné révy, což nakonec přirozeně vyústilo ve vznik moderního rodinného vinařství Jan Plaček. Naše vinařství je založeno na znalostech a zkušenostech pana Jana Plačka, který prosazuje jednoduchý přístup k vinařství a vnímá, že splňovat a překračovat očekávání našich zákazníků ve všem,co děláme, je nezbytné.

BÍLÁ VÍNA

HIBERNAL 2018, KABINETNÍ, SUCHÉ, zbytkový cukr 6,1 g/l, kyseliny 5,3 g/l

Hibernal je nová interspecifická=PiWi odrůda, kříženec odrůd Seibel a Ryzlink rýnský. Název pochází z latiny hibernace = přezimovat. Víno s jásavou žluto zelenkavou barvou. Osloví Vás svou výraznou intenzivní vůní citrusů, angreštu, černého rybízu, bylin a to výrazný projev jarní kopřivy nebo lipového květu. Chuť vína je lehká, šťavnatá, svěží, s jemnou kyslinkou a nepatrným zbytkovým cukrem. Hibernal můžeme podávat k předkrmům, rybám, k mořským plodům nebo k salátům.

cena u nás 260 Kč, s sebou 200 Kč


RINOT 2018, POZDNÍ SBĚR, POLOSUCHÉ, zbytkový cukr 7,7 g/l, kyseliny 6,3 g/l

Jedná se o novou interspecifickou moštovou odrůdu révy - PIWI odrůdu. Byla vyšlechtěna v České republice, je to kříženec odrůd Merzling a Pinot gris. Rinot je odrůda, které se v České republice pěstována zatím pouze velmi vzácně. Barva vína je žlutozlatá. Zprvu decentní vůně se postupně uvolní a cítíme zde čestvě upečený chléb, tropické ovoce, aroma pražených sladkých mandlí. Chuť koresponduje s vůní, je jemná, decentní, se sladěným zbytkovým cukrem a kyselinkou. Doporučujeme podávat řádně vychlazené s lehkými dezerty, k paštikám, k drůbežímu masu, výborné snoubení bude s různými úpravami těstovin, k jemným ovčím sýrům, olivám.

cena u nás 310 Kč, s sebou 250 Kč


CHARDONNAY 2018, POZDNÍ SBĚR, POLOSUCHÉ, zbytkový cukr 15,7 g/l, kyseliny 6,4 g/l

Krásná barva lipového květu. V elegantní, čisté vůni Vás osloví aroma rozkvetlé lípy, zralé hrušky až po medové tóny. Chuť vína je plná, zralá, nasládlá, s příjemnou kyselinkou. Doporučujeme podávat ke krůtim či králičímu masu doplněné o grilovanou zeleninu. Zajímavé spojení naleznete s grilovanými krevetami

cena u nás 270 Kč, s sebou 210 Kč


PÁLAVA 2018, POZDNÍ SBĚR, POLOSLADKÉ, zbytkový cukr 28,9 g/l, kyseliny 5,9 g/l

Víno se zelenkavou barvou se zlatou jiskrou. Ve skvostné výrazné vůni najdeme stopy růží, doplněné o vanilku až po svěžest exotického ovoce, zvláště pak aroma svěží mandarinky. Chuť tohoto excelentního vína je výrazná, plná, dlouhotrvající, příjemná, s vyšším zbytkovým cukrem a jemnou kyselinkou. Doporučujeme podávat řádně vychlazené s lehkými letními dezerty, s ovocem, k paštikám, kořenitým masům, k jemným ovčím sýrům, olivám. 

cena u nás 355 Kč, s sebou 270 Kč


PERLIVÉ VÍNO

ROSE CO2, SVATOVAVŘIECKÉ ROSÉ, PERLIVÉ, POLOSLADKÉ, zbytkový cukr 40,0 g/l, kyseliny 5,3 g/l

Číst ¨roseko¨. Lehké perlivé víno dosycené CO2 má pusobivou jemnou barvu šípkové růže. Ve vůni se objevují tóny lesních jahod, malin a ostružin, doplněné jemnou vůní vanilkové zmrzliny. Chuť je totožná s vůní vína. Je velmi lehká, lahodná, svěží, ovocná se zbytkovým cukrem. Svěžest vína zajišťuje svěží kyselinka a jemné perlení. Doporučujeme láhev řádně vychladit a podávat se zmrzlými jahodami nebo malinami jako přípitek, nebo na ledu k osvěžení.

cena u nás 260 Kč, s sebou 200 Kč